بازاریابی اس ام اسی در مقابل بازاریابی ایمیلی

بازاریابی اس ام اسی در مقابل بازاریابی ایمیلی:

تا به حال چند بار پیش آمده که ایمیلی را دریافت کرده و قبل از اینکه آن را بخوانید، پاکش کرده اید؟

احتمالا خیلی اوقات. در حقیقت، فضای بازاریابی ایمیلی بیش از اندازه اشباع شده است ، بنابراین خیلی ها به ایمیل های تبلیغاتی به عنوان اسپم مراجعه می کنند.

 این مقدار به اندازه ای است که برای شخصی که ایمیل ها را باز می کند، حتی اگر نخواهد اصلا پاسخ دهد، می تواند تا حدود 90 دقیقه نیز طول بکشد.  چرا برای

ارسال پیام های متنی خود بر روی یک روش ارتباطی که نادیده گرفته می شود، سرمایه گذاری می کنید؟ زمان آن رسیده است که درباره ارتباط با مشتریان خود از نو

فکر کنید.

سامانه ارسال پیامک آی آرپیامک

سامانه ارسال پیامک آی آرپیامک

آیا می دانستید که 99% از مالکان گوشی های همراه دارای پیامک های متنی نیز هستند؟ آیا می دانید که بیش از 95% پیامک های متنی هر بار خوانده می شوند، اما تنها 20% از ایمیل ها هر بار باز می شوند؟ با توجه به اینکه به طور متوسط هر شخصی در روز بیش از 150 بار گوشی خود را چک می کند، و اینکه 91% از مردم همیشه گوشی های خود را در دستانشان همراه خود دارند، لذا مطمئن باشید که پیام شما حتما دیده خواهد شد.

بازاریابی اس ام اسی

 

با پیام های تبلیغاتی، ما به پیامک های متنی حتی معنای بیشتری نیز اعطا می کنیم. نه تنها می توانید پیام های تبلیغاتی خود را پخش کنید، قرارهای ملاقات را یادآوری کنید، و یا اینکه به مشتریان خود اطلاعیه های عمومی بفرستید، بلکه حتی می توانید با برقراری پیام متنی تلفن ثابت نیز امکان ایجاد مکالمه شخصی را با مشتریان خود فراهم کنید و نتیجه اینکه، بدین ترتیب مشتریانتان شماره شما را به عنوان مرکز تجاری خود ذخیره کرده و در تعاملات آتی با شما در ارتباط خواهند بود.

بازاریابی پیامکی

اخیرا مطالعه انجمن ملی رستوران ها در رابطه با بازاریابی تبلتی به این نتیجه دست یافته است که، ترویج و توسعه برنامه های وفاداری منجر شده است تا 72% از کاربران مجددا بازدید خود را از رستوران آنها تکرار کنند.

در حال حاضر، گذشته از بیان یک درصد دقیق، این نتیجه احتمالا برای مالکان آن یک نتیجه ویرانگر نیست؛ به این معنی که زمانی که مشتریان از رستوران شما دیدن می کنند، می توانید آنها را به این برنامه وفاداری ملحق کنید، و به علاوه این کار می تواند شانس خوبی برای تکرار بازدید آنها از رستوران شما باشد. اما اینک چه پرسشی جالب تر از این می تواند باشد که، این مطالعه به طور کامل نتوانسته به آن پاسخ دهد و آن: چگونگی برنامه های وفاداری است.

به خصوص اینکه، “چگونه می خواهید مشتریان را برای استفاده از برنامه وفاداری خود به کار گیرید؟ “. به بیانی، همانطور که این مطالعه اخیر به شما پیشنهاد داد، بعد از اینکه کار بر روی برنامه خود را آغاز کردید، آن را بر روی تبلت ها تبلیغ می کنید. اما چگونه مشتریان شما به این برنامه ملحق می شوند؟ و بهترین روش برای به کارگیری کسانی که عضو شده اند، چیست؟

بازاریابی پیامکی

اگر پاسخ شما به پرسش های بالا شامل ثبت یک آدرس ایمیل، دنبال کردن نامه های ایملی و کوپن هاست، باید بدانید که ممکن است تکرار با ارزش بازدید مجدد مشتریان خود را به این ترتیب از دست بدهید.

به جای آن، برنامه مشابهی را از طریق اس ام اس راه اندازی کنید. اس ام اس یا ارسال پیامک تبلیغاتی، نزدیک ترین و موثرترین روش – از ابتدا تا انتها – برای اجرای یک برنامه بازاریابی وفاداری موثر است، و به علاوه نرخ تکرار بازدید مشتریان را چیزی بیش از 70% بدست می دهد. در ادامه دلیل آن را بیان می کنیم:

انتخاب کردن: گرفتن اعضا

اجازه دهید کار را با انتخاب آغاز کنیم. هدف اولیه شما از یک برنامه وفاداری دریافت مشتریانی است که در سیستم شما ثبت نام کنند. برای این کار، ایمیل به سادگی در محیط رستوران به طور کامل عملی نیست، به خصوص زمانی که با یک انتخاب اس ام اسی دیگر نیز مقایسه شود. در نظر داشته باشید که اگر در تلاشید که مشتریان خود را از طریق لیست های ایمیلی انتخاب کنید، گزینه های اصلی شما موارد زیر هستند:

  1. یک دست نویس فیزیکی از مشتری خود داشته باشید که آدرس ایمیل خود را بر روی آن نوشته باشد (برای اینکه بعدا توسط کارکنان به سیستم اضافه گردد.)

  2. امیدوار باشید که مشتری پیشنهاد شما را بعدا به یاد آورده و از طریق وب یا ایمیل از منزل به سیستم وارد شده و انتخاب کند.

  3. انتظار داشته باشید که مشتریانتان دارای گوشی هایی با توانایی وب بوده که بتوانند مادامی که در رستوران هستند، انتخاب کنند.

 

 

مسلما بهترین انتخاب از میان گزینه های فوق این است که مشتری از گوشی خود استفاده کرده و مشترک فرم اینترنتی شما گردد. اگرچه، اگر هم اکنون از مشتریان خود بخواهید که با استفاده از گوشی های خود به لیست شما ملحق شوند، چرا برای فرآیند از مسیری استفاده می کنید که نیازمند معرفی قسمت های اضافی می باشد (یعنی گوشی های هوشمند، وابستگی به wifi، طول آدرس ایمیل، پیدا کردن علامت @ بر روی گوشی و…)؟

یک گزینه ساده تر که تلاش های کمتری را از طرف مشتریان می طلبد، این است که به سادگی از آنها تقاضا کنید که یک کلمه کلیدی برای کد کوتاه 5 رقمی رستوران شما انتخاب کنند. (برای مثال متن REWARDS به 55155  تبدیل می شود.)

سامانه پیامک

بازاریابی پیامکی

بازدیدها/ باز کردن ها: گرفتن چشم

بسیار خوب، اکنون دارای تعدادی مشترک هستید. حال باید در مسیر چگونگی دریافت خواندن اطلاعات به روز رسانی شده شما توسط آنها حرکت کنیم. بعد از این، اگر مشترکین زحمت باز کردن پیام ها را به خود ندهند، یک پیشنهاد فریبنده همراه با یک کپی سریع و یک دعوت به انجام قوی، (که همگی در پیام شما مستتر است) به طور کامل هدر می رود. بنابراین هدف بعدی شما، که به دنبال هدف اولیه می آید این است که مطمئن شوید تمام مشتریانتان حقیقتا محتوای پیام های شما را دیده باشند.

بنابراین به جایی می رسیم که نتیجه می گیریم اس ام اس یا پیام تبلیغاتی، در بازاریابی ایمیلی سنتی برجسته تر می شود. فراهم کننده سرویس های ایمیلی محبوب، یعنی MailChimp، معیار نرخ باز 33% ی را برای صنعت رستوران لیست کرده است (در میان تمام صنایع، میانگین احتمالا نزدیک به 25% می باشد). و در مقابل نرخ عظیم 99% را برای اس ام اس تعیین کرده اند (!)، که این رقم مبتنی بر مطالعه ای است که در سال 2010 بر روی چندین کانال بازاریابی توسط SinglePoint انجام گرفته است. اس ام اس یک امتیاز روشن و رو به افزایش را برای شما فراهم می کند- با گرفتن سفارشات بیشتر- تعداد بیشتری از اعضا حتما پیام شما را خواهند دید.

مذاکرات: گرفتن ترافیک پایی

بعد از ساختن لیست خود و افزایش تعداد افرادی که محتوای پیام های شما را مطالعه می کنند، هدف نهایی شما استفاده از برنامه خود برای تحریک مشتریانتان به انجام برخی کارهاست. به احتمال زیاد، در نظر دارید به مشتریانتان دلایلی ارائه دهید که برای بار دوم/سوم و… به شما مراجعه کنند.

در یک سطح پایه- البته برای مبتدیان- مشترکین اس ام اسی تمایل دارند که با کمپین های بازاریابی اس ام اسی دورتر، بیشتر تعامل داشته باشند تا اینکه با کمپین های ایمیلی. مطالعه اخیر دیگر، که اس ام اس را با ایمیل مقایسه کرده است، نشان میدهد که اس ام اس یا پیام تبلغاتی، نرخ پاسخ دهی 8 برابری نسبت به بازاریابی ایمیلی دارد.

بالاتر از همه اینکه، اس ام اس امتیازات فوریتی ارائه می دهد. نرخ 99% ی از مطالعه ارجاعی اخیر را در سال 2010 برای اس ام اس به یاد دارید؟ چیزی که حتی ممکن است موثرتر نیز باشد این است که، مطالعات یکسان نشان داده است که 90% از کاربران، پیامک ها را در سه دقیقه ابتدایی بعد از دریافت، مطالعه می کنند. که برای رستوران ها می تواند به این مفهوم باشد که اس ام اس، روش عالی تری برای ارائه پیشنهادات حساس به زمان به مشترکین است. شاید برای تقویت ترافیک، زمانی که مردم به صورت عادی در رستوران شما غذا نمی خورند، و یا تحریک ترافیک های پایی به طور خاص در روزهای خلوت تر رستوران، به کار آید.

بازاریابی پیامکی در مقابل بازاریابی ایمیلی

یک امتیاز نهایی برای اس ام اس یا پیامک تبلیغاتی این است: نزدیکی. مشتریان همیشه گوشی های خود را در نزدیکی و شاید در دستانشان نگه می دارند، و لذا به صورت بالقوه پیشنهادات را دریافت می کنند- نه تنها زمانی که با کامپیوتر کار می کنند، بلکه همچنین زمانی که در راه بوده  و در حال حرکت هستند (شاید امروز به دنبال محلی برای خوردن غذا می گردند).

در پایان راه: چنانچه هدف شما جذب مشترکین بیشتر بوده باشد، یا داشتن چشمان مطالعه کننده بیشتر و یا مشتریان بیشتر در میان درهای رستورانتان، اس ام اس یا پیامک تبلیغاتی را به عنوان کانالی برای راه اندازی برنامه بازاریابی وفاداری خود انتخاب کنید، چرا که به طور بالقوه دارای دستاوردهای موثر گسترده ای در سطوح تکرار در تجارت و کسب و کار است.

اگر علاقه مندید که درباره ایجاد این چنین برنامه هایی از طریق اس ام اس، اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید با کسانی که می توانند به شما کمک کنند، شروع به گفتگو و مکالمه کنید. بازاریابی موبایلی؛ یک برنامه وفاداری اختصاصی سریع و ساده، برای بازاریابان هر صنعتی ایجاد می کند، اما به طور ویژه برای بازاریابان رستوران ها به کار می آید. برای کشف بهترین روش ها، نگاهی به اعضای کنونی صنایع رستوران ها انداخته که این برنامه ها را از اپراتورهای خود که در موقعیت منفرد بوده و دارای حق امتیاز می باشند، راه اندازی کرده اند؛ و همچنین نگاهی به کمپین های منطقه ای و ملی و کمپین هایی مانند Pizza Hut، Qdoba و Taco Bell بیاندازید.

نظر شماTime limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.