نکاتی در مورد سامانه پیامکی یا پنل اس ام اس:

ارزانترین و راحتترین ابزار ارتباطی همه موسسات،ارگانها،شرکتها،فروشگاهها با مشتریان،همکاران و مخاطبین خود پنل اس ام اس یا سامانه پیام کوتاه می باشد.که با کمترین زمان می توان اطلاع رسانی و تبلیغ را با سامانه پیام کوتاه انجام داد.

ارسال پیامک از طریق اینترنت یا سامانه پیام کوتاه بسیار راحتتر و سریع تر از موبایل انجام می شود که امروزه پنل پیامک همانند تلفن به یک نیاز اساسی ارتباطی و کسب وکار تمام شرکتها و فروشگاهها محسوب می شود.

پنل اس ام اس یا سامانه پیام کوتاه چیست؟

با تکمیل کردن فرم ثبت نام  پنل اس ام اس، به شما یک نام کاربری و رمز داده می شود که با وارد کردن در سایت آن  شرکت، وارد محیط اختصاصی خود می شوید و شروع به ارسال پیامک به مخاطبین خود یا بانک موبایل برای پیامک تبلیغاتی آن می کنید و پیامهای ارسالی و دریافتی خود را مشاهده می نمایید که قبل از ارسال باید شارژ یا اعتبار داشته باشید که با پرداخت آنلاین می توانید اس ام اس ارزان را با تعرفه های پیامکی آن شرکت به صورت آنلاین خریداری نمایید.

ارسال پیامک با سامانه پیام کوتاه:

پس از وارد شدن به سامانه پیام کوتاه رایگان خود،ابتدا یک گروه ایجاد کنید و به صورت تک به تک یا ایمپورت از فایل اکسل اعضا و شماره موبایل هایتان را وارد گروه می کنید و شروع به ارسال پیامک به گروه یا یک مخاطب خاص می کنید.

پنل پیامکی آی آر پیامک داخل سامانه پیام کوتاه خود ارسال رنجی،ارسال کشوری،ارسال کد پستی،ارسال مشاغل،ارسال بر اساس تفکیک جنسیت و رده سنی،بانک ایرانسل قرار داده است که شما می توانید پیامک تبلیغاتی خود را بر اساس نوع تبلیغات خود در  تاریخ و زمان دلخواه خود ارسال نمایید.

 پیام شما با شماره های 3000 و 5000 شروع می شوند که آن شماره اختصاصی شماست و در شماره فرستنده سامانه پیام کوتاه خود میتوانید مشاهده نمایید و همان شماره ای می باشد که با دریافت پیامک از سامانه اختصاصی  برروی موبایل خود مشاهده می نمایید.

 

ارسال با نام تجاری چیست؟

زمانی که پیامی از سامانه پیام کوتاه خود ارسال می کنید اگر تمایل داشته باشید به جای شماره فرستنده نام شرکت یا ارگان خود را جایگزین کنید،ارسال با نام تجاری می گویند که این مکانات در سامانه پیام کوتاه آی آرپیامک موجود می باشد ولی متاسفانه اپراتور همراه اول این امکان را برای همه سامانه مسدود کرده است و فقط اپراتور ایرانسل و همراه اول از این امکان استفاده میکنند.

سرویس تیکت یا پشتیبانی سامانه:

کاربرانی که عضو یک سامانه ارسال پیام کوتاه می شوند در صورت داشتن امکان تیکت در آن پنل اس ام اس میتوانند همه مشکلات خود از قبیل پشتیبانی ،فروش و مالی، از طریق وارد شدن در پشتیبانی و درج تیکت مطلب خود را درج نمایند که بعد از دقایقی توسط کارشناسان پاسخ داده می شود که میتوانند در همان قسمت پاسخ را مشاهده نمایید .امکان تیکت زدن  در سامانه ارسال پیامک آی آرپیامک موجود می باشد.

دریافت پیامک و استفاده از بقیه امکانات سامانه اس ام اس:

یکی از امکانات سامانه اس ام اس آی آرپیامک دریافت پیامک می باشد که شما می توانید ارتباط دو طرفه با مخاطبین خود داشته باشید که با استفاده از امکان عضویت پیامکی می توانید سامانه پیام کوتاه خود را تنظیم نمایید که با دریافت پیام، آن شماره را جز یک گروه خاص قرار دهد و پیام عضویت برای آن شماره ارسال شود به طور مثال یک آژانس هواپیمایی میخواد با دریافت پیامک از مخاطبین خود  با ارسال عدد 1 عضو تور مالزی و ارسال عدد 2 عضو تور ترکیه قرار دهد

کاربران سامانه پیامک میتوانند ازمنشی پیامکی استفاده کنند و با دریافت هر پیامک  بدون حضور شما و با کامپیوتر خاموش به طور خودکار جوابی برای همان مخاطب ارسال شود یا با استفاده از مسابقه و نظر سنجی همانند برنامه 90 مسابقه و نظرسنجی برگزار کنند و آمار شرکت کننده ها به هر جواب را به صورت نمودار مشاهده کنند و در آخر،سامانه پیامکی قرعه کشی انجام دهد و شماره موبایل برندگان را اعلام نماید.

ارسال هوشمند چیست؟

یکی دیگر از امکانات سامانه پیام کوتاه ،ارسال هوشمند می باشد فرض کنید مدرسه ای بخواهد نمره هر دانش آموز را با ذکر نام و نام خانوادگی به همان دانش آموز ارسال کند یا کاربر سامانه پیام کوتاه بخواهد لیست حقوق کارکنان خود را به هر میزان خاص و با ذکر نام و پیشوند دکتر مهندس اعلام کند با استفاده از ارسال هوشمند سامانه پیام کوتاه آی آرپیامک و با تنظیم فایل اکسل به راحتی به تمام مخاطبین خود این کار را انجام بدهید.

 

شماره های بلک لیست:

کسانی که به هر طریق اس ام اس تبلیغاتی خود را بسته اند یا مسدود کرده اند شماره موبایل آنها بلک لیست می باشدو اس ام اس های سامانه ها را دریافت نمیکنند.

بازگشت اعتبار بلک لیست:

سامانه پیاکم کوتاه آی آرپیامک به کسانی که اس ام اس تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و پیامی از سامانه ها را دریافت نمیکنند سامانه پیامکی خود را طوری  برنامه نویسی کرده است که سامانه به طور اتوماتیک اعتبار پیامک هایی که ارسال نشده است را محاسبه و در همان روز به سامانه پیامکی  ها برگشت داده شود. کاربران پنل اس ام اس توجه کنند که شرکت ارائه دهنده پنل اس ام اس شان این امکان را در اختیارشان قرار دهد زیرا افراد یا شرکتهای کلاهبرداری وجود دارند که اعتبار پیامکهای نرسیده یا بلک لیست را به کاربران خود برگشت نمی دهند.

تعهد فرم خدماتی 3000 و 5000:

طبق ابلاغیه ارتباط سیار ایران ،پیامکها به دو دسته خدماتی و تبلیغاتی تقسیم می شود

شرکتها و سازمانهایی که قصد اطلاع رسانی به مخاطبین خود را از طریق سامانه پیام کوتاه دارند و مخاطبین داوطلب دریافت این پیامکها از سازمان خود هستند و قصد تبلیغات را ندارند،می توانند با دادن تعهد به شرکت همراه اول شماره ارسال پیامک خود را به خدماتی تبدیل کنند. که پنل اس ام اس آی آر پیامک این امکان را برای کاربران خود محیا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

keyboard_arrow_up
enemad-logo